Dinosaur Jr. - vstupenky - PRAHA 1

St, 8.6.16, 20:30 hodLucerna Music Bar
Vodičkova 36, 110 00 PRAHA 1

J, Lou a Murph. Jasně – Dinosaur Jr.! Která další kapela měla tak zásadní vliv na formování, vývoj a podobu nezávislého ...

další informace ...

 • kdy & kdo

 • Fro mne a ostatní!

 • EVENTIM komunita

detailb.teaser.ticketPrice.p.orderTickets

Koupit vstupenky

Support: Laundered Syrup.

Automatický výběr místa

Vy vyberete cenu - my nejlepší dostupná místa

Dinosaur Jr., Lucerna Music Bar, 8.6.16
Zavřít náhled celé obrazovky
kategoriepopiscenapočet 
1 K stáníPředprodej
605,00
 • Informace k výběru vstupenek
 • Uvedené ceny vstupenek nezahrnují servisní & doručovací poplatky.

  Eventim CZ, s.r.o. není pořadatelem události, na níž jsou vstupenky nabízeny, jedná pouze jménem pořadatele.
 • Pořadatel: Společnost LMB, s.r.o., Vodičkova 704/36, 11000 Praha 1, Česká republika
 • Způsob doručení:

 • Cenné psaní
  Zásilka je pojištěná do plné výše vstupenek. (v případě objednání barevné vstupenky "Fanticket" počítejte s prodlevou v doručení)
 • TicketDirect
  Elektronická vstupenka pro vytištění doma.
 • Doporučený dopis
  Česká pošta odpovídá za ztrátu zásilky do 500 Kč. (v případě objednání barevné vstupenky "Fanticket" počítejte s prodlevou v doručení)
 • Expresní pošta v rámci ČR
  Zasilka bude doručena do druhého pracovního dne po zaplacení objednávky (při objednání zásilky do 14:00)
 • Mezinárodní pošta
  (v případě objednání barevné vstupenky "Fanticket", počítejte s prodlevou v doručení)
Vítejte v
Lucerna Music Bar
objednávce plánu sálu
 
 
J, Lou a Murph. Jasně – Dinosaur Jr.! Která další kapela měla tak zásadní vliv na formování, vývoj a podobu nezávislého kytarového rocku? OK, tak třeba ještě Sonic Youth nebo Mudhoney... a dál? Kdepak, Dinosaur Jr. jsou i v roce 2016 ceněný originál. Žádná dávná fosilie, ale stále živá kapela, která má před sebou vydání čtvrtého alba od návratu v původní sestavě v roce 2005. Ještě před tím se ale představí už potřetí v Praze, konkrétně 8. června v Lucerna Music Baru; předkapelou bude slezské trio Laundered Syrup.
Začátky kapely sahají do roku 1984, kdy se v Amherstu ve státě Massachusetts dali dohromady kytarista a zpěvák (původně bubeník) J. Mascis, baskytarista Lou Barlow a bubeník Murph. Všichni tři obdivovali syrovost dřevního hardcore, ale zároveň milovali chytlavé melodie. Zvuk, kterým Dinosaur Jr. v následujících letech změnili tvář kytarové hudby, vycházel přesně z těchto protipólů: kapela produkovala hlavně na koncertech nemilosrdný sonický atak, do kterého ale J. Mascis vplétal nádherné melodické linky kytary a – pokud měl zrovna dobrý den – i zpěvu. Právě Mascisův hlas byl ovšem často zdrojem posměchu: jeho skřehotavý nářek, který někdy přechází do znuděného mumlání, skutečně není typickým vokálem siláckého frontmana. Dinosaur Jr. ale postupem časy všechny své nevýhody (brutální hlasitost, totálně zpomalený frontman, dlouhá kytarová sóla) obrátily v trumfy. První tři alba kapely „Dinosaur“ (1985), „You´re Living All Over Me“ (1987) a „Bug“ (1988) patří k pilířům post-punkové scény. Duch Neila Younga se na nich kříží s úderností Hüsker Dü a výsledkem je neodolatelná směs melancholie i agrese. Po vydání „Bug“ kapelu opouští Lou Barlow, který následně zakládá Sebadoh, jejichž ranými nahrávkami vlastně definuje v budoucnu hojně frekventovaný termín lo-fi. Dinosaur Jr. mezi tím natáčejí v různých sestavách (někdy nahrává všechny nástroje jen J. Mascis) střídavě úspěšné desky „Green Mind“ (1991), „Where You Been“ (1993), „Without A Sound“ (1994) a „Hand It Over“ (1997). Na některých z nich dosahuje Mascisův cit pro klenutou melodii téměř epické rozmáchlosti.
Překvapivý návrat Barlowa a jeho usmíření s Mascisem v roce 2005 nastarovalo kapelu k báječné desce „Beyond,“ na níž všechny poznávací znaky Dinosaur Jr. pracují v dokonalé harmonii. Většina skladeb má dokonalý hitový potenciál, rozumnou délku kytarových sól a přesně vyvážený mix smutku a euforie. Dinosaur Jr. jsou, zdá se, spokojenější než kdy jindy a báječné desky „Farm“ (2009) a „I Bet On Sky“ (2012) jsou toho důkazem, stejně jako energické koncerty, na kterých se „klasický“ repertoár kapely skvěle doplňuje s novými skladbami. Přijďte se o tom přesvědčit 8. června do Lucerna Music Baru!
 •  
  Dinosaur Jr.
    5 hvězdiček, od 1 Fan Reportu
 • Prague - Lucrena Music Bar

  18.2.13

  awesome! od Peter, 21.2.13
  Ive been listening to Dinosaur Jr. since I was 13 years old and just starting to play guitar. It was awesome to finally see my childhood heros up close and personal at Lucerna Music Bar. The only complaint I have is that I forgot to bring earplugs, but thats my own fault. I cant blame the band for playing loud.

O tomto interpretovi

Biografie interpreta

Slezská představa o Woodstocku zahrnuje spoustu rozlitýho piva, tuny poctivý rockový muziky a samozřejmě dlouhý vlasy. Laundered Syrup se vynořili ze spirály času, znuděně se rozhlídli kolem sebe, típli cigára, strčili šňůry do zesáků - a uvedli VŠECHNO na pravou míru. Jestli tě někdy omrzí RIFF, už sem nikdy nelez. Legenda praví, že Ozzy se při sv...
číst dále

prohledávat dále